Podstawowy kurs nurkowania dla dzieci i młodzieży (Junior Open Water Sport Diver PSAI)

Opis kursu

Podstawowy kurs nurkowy dla dzieci i młodzieży jest pierwszym krokiem, pozwalającym rozpocząć Twojemu dziecku przygodę z nurkowaniem i nauczyć się podstaw bezpiecznego nurkowania, a przy tym świetnie się bawić.

Kurs Junior Open Water Sport Diver pozwala dołączyć do międzynarodowej społeczności certyfikowanych nurków.

Prezent na dzień dziecka, a może pomysł na półkolonie letnie?

Kurs nurkowania dla dzieci i młodzieży to świetny pomysł na:

  • prezent na dzień dziecka
  • prezent na urodziny
  • prezent na imieniny
  • prezent z okazji ukończenia szkoły.

Kolonie letnie dla dzieci, obóz letni dla dzieci i młodzieży, czy półkolonie letnie są coraz częściej wypierane przez kurs nurkowania dla dzieci i młodzieży.

Przebieg kursu nurkowania dla dzieci i młodzieży

Kurs nurkowania na poziomie podstawowym dla dzieci i młodzieży składa się z trzech części:

  • teoretycznej,
  • basenowej lub w wodach basenopodobnych,
  • w wodach otwartych

Teoria kursu nurkowego

Podczas pierwszej części teoretycznej Twoje dziecko zdobędzie wiedzę dotyczącą środowiska wodnego, sprzętu nurkowego, medycznych aspektów nurkowania, techniki nurkowania, a także planowania i przeprowadzania nurkowań.

Dzięki temu nurkowanie stanie się bezpieczne, a tym samym dostarczy dużo frajdy. Część teoretyczną zakończymy egzaminem.

kurs nurkowania dla dzieci i młodzieży

Część basenowa lub wody basenopodobne

Kolejny etap kursu nurkowego będzie przyjemniejszy, bo zamiast siedzieć na sali i przyswajać zagadnienia teoretyczne, Twoje dziecko poczuje się jak prawdziwy nurek.

Pojedziemy na basen lub na wody basenopodobne, aby zacząć zdobywać nowe umiejętności przydatne podczas każdego przyszłego nurkowania.

Wody otwarte kursu nurkowania dla dzieci i młodzieży

Trzecia część kursu to w dużej mierze powtórzenie i utrwalenie ćwiczeń z modułu basenowego lub wód basenopodobnych. Tym razem będziemy nurkować w wodach otwartych, w których kursant stanie się – tak samo jak certyfikowani nurkowie – gościem i częścią podwodnego świata.

Przygotuj swoje dziecko na kontakt z podwodnymi mieszkańcami i świetną zabawę. To już ostatnia prosta, bo zostały już tylko 4 nurkowania, aby dołączyć do grona społeczności nurkowej.

Co po kursie nurkowym?

Po skończonym kursie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjazdach nurkowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych razem z nurkowo.pl.

Będzie to świetna okazja, aby móc połączyć dobrą zabawę z udoskonalaniem umiejętności.

Uprawnienia po ukończeniu kursu nurkowania dla dzieci i młodzieży

Po ukończeniu kursu Twoje dziecko zdobędzie międzynarodowy certyfikat uprawniający do nurkowań razem z osobą dorosłą (posiadającą uprawnienia płetwonurka) w wodach otwartych na całym świecie:

  • do głębokości 12m (dla dzieci w wieku 10 lat)
  • do głębokości 15m (dla dzieci w wieku 12 lat)
  • do głębokości 20m (dla młodzieży w wieku 15 lat).

Jeżeli boisz się lub nie lubisz wody, a Twoje dziecko wręcz przeciwnie, nie ma problemu, nie musisz mieć uprawnień nurkowych. Wystarczy, że przyjedziesz ze swoją pociechą. My zajmiemy się Twoim dzieckiem pod wodą, a Ty w tym czasie np. wypoczniesz podziwiając piękno otaczającej przyrody.

Twoje dziecko otrzyma także możliwość udziału w kursach specjalizacji nurkowych, dzięki którym, w dalszej części rozwoju nurkowego może stać się nurkiem zaawansowanym (Advanced Open Water Diver PSAI). Wówczas uprawnienia do nurkowania w wodach otwartych zwiększą się do głębokości 30m.

Wymagania przed kursem

Ukończone 10 lat (w momencie certyfikacji) dla stopnia Junior Open Water Sport Diver oraz ukończone 15 lat (w momencie certyfikacji) dla stopnia Open Water Sport Diver. Do 18. roku życia wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów.

Czas trwania kursu nurkowania

Zajęcia teoretyczne

– ok.15 godz. (czas trwania wykładu wynosi ok. 2,5 godz.).

Zajęcia praktyczne

– 4 sesje nurkowe w warunkach basenowych lub basenopodobnych,
– 4 sesje nurkowe na wodach otwartych.

2/3 powierzchni Ziemi jest pod wodą. Pozwól swojemu dziecku odkryć cały świat!