Podstawowy kurs nurkowania (Open Water Sport Diver PSAI)

Opis kursu nurkowego

Podstawowy kurs nurkowy jest pierwszym krokiem, pozwalającym rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem i nauczyć się podstaw bezpiecznego nurkowania, a przy tym dobrze się bawić.

Kurs Open Water Sport Diver pozwala dołączyć do międzynarodowej społeczności certyfikowanych nurków.

manta ray

Przebieg kursu

Kurs nurkowania na poziomie podstawowym składa się z trzech części:

  • teoretycznej,
  • basenowej lub w wodach basenopodobnych,
  • w wodach otwartych

Część teoretyczna kursu nurkowego

Podczas pierwszej części teoretycznej zdobędziesz wiedzę dotyczącą środowiska wodnego, sprzętu nurkowego, medycznych aspektów nurkowania, techniki nurkowania, a także planowania i przeprowadzania nurkowań.

Dzięki temu nurkowanie stanie się dla Ciebie bezpieczne, a tym samym dostarczy dużo frajdy. Część teoretyczną zakończymy egzaminem.

piękno podwodnego świata

Część basenowa kursu nurkowego

Kolejny etap kursu nurkowego będzie przyjemniejszy, bo zamiast siedzieć na sali i przyswajać zagadnienia teoretyczne, poczujesz się jak prawdziwy nurek.

Pojedziemy na basen lub na wody basenopodobne, aby zacząć zdobywać nowe umiejętności przydatne podczas każdego przyszłego nurkowania.

Część basenowa to bezpieczny i bardzo komfortowy pierwszy krok z nurkowaniem. Podczas tej części będziemy poznawać na własnej skórze przyjemny stan nieważkości, którego doświadczamy podczas nurkowania.

Oprócz tego, pod okiem doświadczonych instruktorów, będziemy uczyć się radzenia sobie z sytuacjami awaryjnymi pod wodą, tak, aby po ukończeniu kursu z przyjemnością skupić się na urokach podwodnego świata.

Wody otwarte kursu nurkowego

Trzecia część kursu to w dużej mierze powtórzenie i utrwalenia ćwiczeń z modułu basenowego lub wód basenopodobnych. Tym razem będziemy nurkować w wodach otwartych, w których staniesz się – tak samo jak certyfikowani nurkowie – gościem i częścią podwodnego świata.

kurs nurkowania część praktyczna partner 2021

Przygotuj się na kontakt z podwodnymi mieszkańcami i świetną zabawę. Jesteś na ostatniej prostej, bo zostały Tobie 4 nurkowania, aby dołączyć do grona społeczności nurkowej.

kurs nurkowania część wód otwartych 2021

Opinie na temat kursu

Tylko nurkowo.pl super centrum instruktor ma podejście by niedowiarka zmienić w zapaleńca co mówić i pisać tam trzeba być✌💪😁😁

Mateusz

W tym roku stałam się pełnoprawnym nurkiem, i to właśnie dzięki Łukaszowi. Najpierw intro, które sprawiło mam wrażenie, iż tak pozytywne wrażenie tylko i wyłącznie dzięki zapałowi Łukasza, a potem kurs. Pełna profeska. Gorąca polecam.

Justyna

Szczerze polecam ! 😁Niesamowite doświadczenie, którego każdy powinien spróbować 👌 Świetna atmosfera i super Pan Instruktor 😊🤗

Aleksandra

Profesjonalne podejście do każdego kursu i rewelacyjna atmosfera. Polecam każdemu!

Michał

Można coś robić lub robić to z pasją, a tak jest właśnie w nurkowo. Niezależnie czy jest to kurs czy wyjazd nurkowy zaangażowanie Instruktora jest na 100%, a przy tym dobry humor i fajna atmosfera. 😃

Katarzyna

Bardzo profesjonalne szkolenie w trakcie którego stwarzające problemy ćwiczenia są powtarzane do uzyskania praktycznej biegłości. Tak trzymać. Przecież od tego zależy nasze życie.Gorąco i bardzo odpowiedzialnie polecam.

Marek

Jestem świeżo po kursie OWD i szczerze polecam nurkowo.pl
Profesjonalne zajęcia w świetnej atmosferze. Na wielki plus zaangażowanie instruktora – postawił sobie za cel by nas jak najlepiej wyszkolić. Wszystko żeby zachować bezpieczeństwo i spokój pod wodą 👌

Janek

Witam :)Super ekipa,mile wspomnienia polecam każdemu 🙂

Radek

Pełen profesjonalizm🤗 Oczywiście gorąco polecam🤗

Karol

Co po kursie nurkowym?

Po skończonym kursie masz możliwość wzięcia udziału w wyjazdach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych razem z nurkowo.pl.

Będzie to świetna okazja, aby móc połączyć dobrą zabawę z udoskonalaniem swoich umiejętności.

Uprawnienia po kursie nurkowym

Po ukończeniu kursu zdobędziesz międzynarodowy certyfikat uprawniający Cię do nurkowań z partnerem w wodach otwartych na całym świecie do głębokości 20m. 

Otrzymasz także możliwość udziału w kursach specjalizacji nurkowych, dzięki którym możesz stać się nurkiem zaawansowanym (Advanced Open Water Diver PSAI). Twoje uprawnienia do nurkowania w wodach otwartych zwiększą się wówczas do głębokości 30m.

nurkowanie ławica ryb

Wymagania przed kursem nurkowania

Wiek od 15 lat (w momencie certyfikacji) dla stopnia Open Water Sport Diver. Do 18. roku życia wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów.

Dzieci i młodzież od 10. roku życia mogą wziąć udział w kursie nurkowym poziomu junior.

Czas trwania kursu nurkowania

Zajęcia teoretyczne

– ok.15 godz. (czas trwania wykładu wynosi ok. 2,5 godz.).

Zajęcia praktyczne

– 4 sesje nurkowe w warunkach basenowych lub basenopodobnych,
– 4 sesje nurkowe na wodach otwartych.

kurs nurkowania wody otwarte zakończenie 2021

Jesteś gotowy na nową przygodę?