Kurs podstawowy (Open Water Sport Diver PSAI)

Opis:

Podstawowy kurs nurkowy jest pierwszym krokiem, pozwalającym rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem i nauczyć się podstaw bezpiecznego nurkowania, a przy tym dobrze się bawić.

Kurs Open Water Sport Diver pozwala dołączyć do międzynarodowej społeczności certyfikowanych nurków.

Przebieg kursu:

Kurs nurkowania na poziomie podstawowym składa się z trzech części: teoretycznej, basenowej i w wodach otwartych.

Teoria

Podczas pierwszej części teoretycznej zdobędziesz wiedzę dotyczącą środowiska wodnego, sprzętu nurkowego, medycznych aspektów nurkowania, techniki nurkowania, a także planowania i przeprowadzania nurkowań.

Dzięki temu nurkowanie stanie się dla Ciebie bezpieczne, a tym samym dostarczy dużo frajdy. Część teoretyczną zakończymy egzaminem.

Basen

Kolejny etap kursu nurkowego będzie przyjemniejszy, bo zamiast siedzieć na sali i przyswajać zagadnienia teoretyczne, poczujesz się jak prawdziwy nurek.

Pojedziemy na basen, aby zacząć zdobywać nowe umiejętności przydatne podczas każdego przyszłego nurkowania.

Wody otwarte

Trzecia część kursu to w dużej mierze powtórzenie i utrwalenia ćwiczeń z modułu basenowego. Tym razem będziemy nurkować w wodach otwartych, w których staniesz się – tak samo jak certyfikowani nurkowie – gościem i częścią podwodnego świata.

Przygotuj się na kontakt z podwodnymi mieszkańcami i świetną zabawę. Jesteś na ostatniej prostej, bo zostały Tobie 4 nurkowania, aby dołączyć do grona społeczności nurkowej.

Co po kursie?

Po skończonym kursie masz możliwość wzięcia udziału w wyjazdach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych razem z nurkowo.pl.

Będzie to świetna okazja, aby móc połączyć dobrą zabawę z udoskonalaniem swoich umiejętności.

Uprawnienia:

Po ukończeniu kursu zdobędziesz międzynarodowy certyfikat uprawniający Cię do nurkowań z parterem w wodach otwartych na całym świecie do głębokości 20m . 

Otrzymasz także możliwość udziału w kursach specjalizacji nurkowych, dzięki którym możesz stać się nurkiem zaawansowanym (Advanced Open Water Diver PSAI). Twoje uprawnienia do nurkowania w wodach otwartych zwiększą się wówczas do głębokości 30m.

Wymagania:

Wiek od 10 lat (w momencie certyfikacji) dla stopnia Junior Open Water Sport Diver oraz od 15 lat dla stopnia Open Water Sport Diver. Do 18. roku życia wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów.

Czas trwania kursu:

Zajęcia teoretyczne
– ok.15 godz. (czas trwania wykładu wynosi ok. 2,5 godz.).

Zajęcia praktyczne
– 4 sesje nurkowe w warunkach basenowych lub basenopodobnych,
– 4 sesje nurkowe na wodach otwartych.