Nurkowanie nocne oraz w ograniczonej widoczności (Night Diving / Limited Visibility Diver PSAI) 

Opis kursu

Nurkowania nocne cieszą się ogromną popularnością ze względu na swą atmosferę, aurę tajemniczości i możliwość uczestniczenia w swego rodzaju spektaklu nocnego życia podwodnego.

Szkolenie w ramach kursu „Nurkowanie nocne i w ograniczonej widoczności” przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona certyfikowanych nurków nocnych, świetnie się bawić, a przy okazji rozwinąć umiejętności nurkowe, nauczyć się, jak bezpiecznie zorganizować i przeprowadzać nocne nurkowania.

W trakcie zajęć zobaczysz jak bogate jest podwodne życie. Przygotuj się, że będziesz naocznym świadkiem polowań pojawiających się w nocy drapieżników.

Zobacz polowanie skrzydlicy podczas nurkowania nocnego:

Z drugiej strony przekonasz się na własne oczy, że ryby też śpią.

Kurs „Nurkowanie nocne oraz w ograniczonej widoczności”  to nie tylko przyjemność oglądania ryb w nocy. To także przygotowanie do radzenia sobie w niesprzyjających warunkach ograniczonej widoczności, dzięki czemu zdobędziesz nowe doświadczenie zwiększające poziom Twojego bezpieczeństwa w codziennym nurkowaniu.

Kurs nurek nocny jest pierwszym krokiem do osiągnięcia uprawnień do uzyskania stopnia nurka zaawansowanego i nurkowania do głębokości 30m.

Uprawnienia po ukończeniu kursu

Po ukończeniu kursu uczestnik uprawniony jest do nurkowań w nocy oraz w ograniczonej widoczności.

night diving

Wymagania przed kursem

– podstawowe uprawnienia nurkowe (np. Open Water Sport Diver), w tym także młodzieżowe (np. Junior Open Water Sport Diver)
– podstawowy sprzęt nurkowy

Czas trwania kursu nurkowego

Min. 1 dzień, 2 nurkowania. Najczęściej kurs realizujemy w ciągu 2 dni.

Jesteś gotowy na nurkowanie w nocy?