Safaga nurkowo

Nuits Saint George, Lord Sinai, Al Tahara, aż wreszcie Salem Express, znany także jako Titanic Morza Czerwonego, zatonął – razem z setkami pielgrzymów wracających ze świętej pielgrzymki do Mekki – w grudniu 1991 roku.

Zwykle Safagę odwiedzamy jesienią. Ostatni raz byliśmy tam w 2022 roku. Tym razem lecimy w ramach Powitania Wiosny w terminie 22-29.03.2024.

Jak to w nurkowo.pl, starannie dobrana ekipa, pozytywni ludzie, najlepsze miejsca nurkowe, wysoka jakość i dobra zabawa.

Lecimy z Poznania, śpimy w hotelu 4* w formule All Inclusive, a na miejscu mamy w planie 5 dni nurkowych. Taki wyjazd może być dla Ciebie połączeniem wakacji i podstawowego kursu nurkowania.

Salem Express wrak profil
fot. Jędrzej Wojciechowski

Katastrofa Salem Express

Katastrofa promu pasażerskiego, której ofiarami byli głównie pielgrzymi, to z pewnością jedna z największych tragedii morskich końca XX wieku.

Titanic Morza Czerwonego, czyli Salem Express, 33 lata po katastrofie, będzie jednym z naszych punktów na nurkowej mapie marcowego wyjazdu.

Podczas wyjazdu będzie można zrealizować nie tylko nurkowania stażowe i świetnie się bawić, ale także dokończyć kurs nurkowy, zdobyć wiedzę i podwyższyć swoje kwalifikacje nurkowe.

Dostępność miejsc oraz koszt wyjazdu uzależnione są od aktualnej oferty biura podróży (ok 2500 PLN od osoby w pokoju dwuosobowym).

Pakiet nurkowań, opłaty portowe, napiwki itp. płatne na miejscu w EUR.

Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju.

Pogoda w Egipcie: https://www.wakacje.pl/pogoda/egipt/

Szczegóły:
+48 505 960 300
kontakt@nurkowo.pl
www.nurkowo.pl/kontakt

Relacja z jednego z naszych wyjazdów do Safagi

To tyle w kwestii naszych planów. A jak było kiedyś? Sami zobaczcie:

część pierwsza
część druga
Salem Express 30 lat po zatonięciu
część trzecia