Kupować czy wypożyczać sprzęt do nurkowania?

Tematyka sprzętu nurkowego jest nam bardzo bliska. W końcu nurkowo.pl to Centrum Testowe, sklep nurkowy i wypożyczalnia sprzętu nurkowego – czyli naturalne miejsce do rozważań na temat, który nurtuje wielu przyszłych i początkujących nurków.

Kupować, czy pożyczać sprzęt nurkowy?

xdeep travel bcd

Oczywiście, niezależenie od tego, w jaki sposób zdobędziemy sprzęt do nurkowania, pamiętajmy, że sam sprzęt to nie wszystko i aby bezpiecznie nurkować potrzebujemy kompetencji, które możemy zdobyć podczas podstawowego kursu nurkowego, ale z racji, że miało być o sprzęcie, kwestie kursu na tę chwilę pominiemy.

Czy zakup sprzętu do nurkowania to dobra decyzja?

Ostatnio pisaliśmy odnośnie kosztów sprzętu nurkowego. Tutaj chcemy pokazać, że zakup sprzętu to nie jedyna droga do bezpiecznego nurkowania. Warto spojrzeć na koszty nie tylko samego zakupu sprzętu, ale także jego utrzymania, bo może się okazać, że w niektórych przypadkach jego utrzymanie może kosztować nas więcej niż wypożyczenie. Oczywiście perspektywa finansowa to nie jedyna, którą powinniśmy uwzględniać podczas decyzji dotyczących sprzętu.

sprzęt nurkowy

Spod wody

Kamil i Mateusz to młodzi adepci nurkowania, którzy stworzyli bardzo ciekawy projekt Spod Wody – pierwszy w Polsce podcast nurkowy, w którym znajdziemy rozmowy z ludźmi z branży nurkowej 🤩

Naturalnym wyborem miejsca rozmów odnośnie „kupować czy pożyczać sprzęt nurkowy” stało się nurkowo.pl, a z Kamilem rozmawiał Łukasz.

Podczas rozmowy pojawiają się kwestie rzadko rozważane, dotyczące świadomości sprzętowej na różnych etapach doświadczenia nurkowego, o których warto wiedzieć przed decyzją dotyczącą zakupu własnego sprzętu do nurkowania. Całość rozmowy znajdziesz poniżej:

nurkowopl #centrumtestowe #spodwody #sprzętnurkowy