Nurkowanie w suchym skafandrze (Dry Suit Diver PSAI)

Opis:

Bezpieczeństwo jest fundamentem dobrej zabawy pod wodą. Nie mniej ważny jest komfort cieplny podczas naszych przygód pod wodą. Suchy skafander jest odpowiedzią zarówno na kwestie bezpieczeństwa pod wodą, jak i komfortu cieplnego, zwłaszcza, gdy chcemy nurkować w Polsce także poza sezonem letnim.

Dla osób nurkujących w skafandrach mokrych wiele miejsc nie jest dostępnych ze względu na panujące warunki temperatury. Rozwiązaniem dla nich jest przesiadka na suchy skafander.

Kurs nurkowania w suchym skafandrze, kończący się uzyskaniem uprawnień, składa się z części teoretycznej, podczas której dowiesz się o typach, budowie, zasadach użytkowania i konserwacji suchych skafandrów, a także praktycznej, podczas których zdobędziesz umiejętności bezpiecznego nurkowania w suchym skafandrze.

Dla osób, które złapały bakcyla nurkowania w Polsce kurs „suchy skafander” jest niemal koniecznością, ponieważ najlepsze warunki do nurkowania w zakresie widoczności pod wodą są dostępne dla nurków jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Uprawnienia:

– po ukończeniu kursu uczestnik uprawniony jest do nurkowania w suchym skafandrze do głębokości zgodnej z posiadanym stopniem nurkowym

Wymagania:

– podstawowe uprawnienia nurkowe (np. Open Water Sport Diver), w tym także młodzieżowe (np. Junior Open Water Sport Diver)

Czas trwania kursu:

– 1-2 dni, min. 2-3 nurkowania