Nurkowanie w suchym skafandrze (Dry Suit Diver PSAI)

Opis kursu

Bezpieczeństwo jest fundamentem dobrej zabawy pod wodą. Nie mniej ważny jest komfort cieplny podczas naszych podwodnych przygód. Suchy skafander jest odpowiedzią zarówno na kwestie bezpieczeństwa pod wodą, jak i komfortu cieplnego, zwłaszcza, gdy chcemy nurkować w Polsce, zwłaszcza poza sezonem letnim.

Dla osób nurkujących w skafandrach mokrych wiele miejsc nie jest dostępnych ze względu na panujące warunki temperatury. Rozwiązaniem dla nich jest przesiadka na suchy skafander.

ekipa po kursie suchego skafandra w nurkowo

Kurs nurkowania w suchym skafandrze, kończący się uzyskaniem uprawnień, składa się z części teoretycznej, podczas której dowiesz się o typach, budowie, zasadach użytkowania i konserwacji suchych skafandrów, a także praktycznej, podczas których zdobędziesz umiejętności bezpiecznego nurkowania w suchym skafandrze.

Dla osób, które złapały bakcyla nurkowania w Polsce kurs Suchy skafander jest niemal koniecznością, ponieważ najlepsze warunki do nurkowania w Polsce pod względem widoczności pod wodą są dostępne dla nurków jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Komfort kursu na najwyższym poziomie

Nasi kursanci mają dostęp do najwyższej klasy skafandrów, ponieważ nurkowo.pl jest centrum testowym, znanego na całym świecie, polskiego producenta suchych skafandrów klasy premium – SANTI.

nurkowo.pl centrum testowym Santi

Posiadamy własną flotę skafandrów SANTI, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, w różnych rozmiarach, z czego większość to najwyższe modele – SANTI Elite+

nurkowo.pl jest także centrum testowym firmy KWARK – polskiego producenta znanych i cenionych w branży ocieplaczy, dzięki czemu kurs przebiega w bardzo komfortowych warunkach.

kwark w nurkowo
kwark centrum testowe

Po zakończonym kursie masz możliwość otrzymania indywidualnie skrojonej oferty, także w systemie ratalnym.

Uprawnienia po ukończeniu kursu

Po ukończeniu kursu uczestnik uprawniony jest do nurkowania w suchym skafandrze do głębokości zgodnej z posiadanym stopniem nurkowym.

Wymagania

Podstawowe uprawnienia nurkowe (np. Open Water Sport Diver), w tym także młodzieżowe (np. Junior Open Water Sport Diver). Kurs na suchy skafander może być także realizowany w ramach samego kursu podstawowego.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 1-2 dni, min. 2 nurkowania.

Chcesz być suchy pod wodą?