fbpx

Nurkowanie w suchym skafandrze (Dry Suit Diver PSAI)

Opis kursu

Bezpieczeństwo jest fundamentem dobrej zabawy pod wodą. Nie mniej ważny jest komfort cieplny podczas naszych przygód pod wodą. Suchy skafander jest odpowiedzią zarówno na kwestie bezpieczeństwa pod wodą, jak i komfortu cieplnego, zwłaszcza, gdy chcemy nurkować w Polsce także poza sezonem letnim.

Dla osób nurkujących w skafandrach mokrych wiele miejsc nie jest dostępnych ze względu na panujące warunki temperatury. Rozwiązaniem dla nich jest przesiadka na suchy skafander.

Kurs nurkowania w suchym skafandrze, kończący się uzyskaniem uprawnień, składa się z części teoretycznej, podczas której dowiesz się o typach, budowie, zasadach użytkowania i konserwacji suchych skafandrów, a także praktycznej, podczas których zdobędziesz umiejętności bezpiecznego nurkowania w suchym skafandrze.

Dla osób, które złapały bakcyla nurkowania w Polsce kurs Suchy skafander jest niemal koniecznością, ponieważ najlepsze warunki do nurkowania w Polsce pod względem widoczności pod wodą są dostępne dla nurków jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Uprawnienia po ukończeniu kursu

Po ukończeniu kursu uczestnik uprawniony jest do nurkowania w suchym skafandrze do głębokości zgodnej z posiadanym stopniem nurkowym.

Wymagania

Podstawowe uprawnienia nurkowe (np. Open Water Sport Diver), w tym także młodzieżowe (np. Junior Open Water Sport Diver). Kurs na suchy skafander może być także realizowany w ramach samego kursu podstawowego.

Czas trwania kursu

Kurs trwa 1-2 dni, min. 2 nurkowania.

Chcesz być suchy pod wodą?